Imatrikulace prvních ročníků v Havlíčkově Brodě nově

Aktuality a zprávy - Aktuality a zprávy

Tradičně vstupují na začátku září studenti prvního ročníku Střední průmyslové školy stavební ak. Stanislava Bechyně Havlíčkův Brod do studia slavnostní imatrikulací. Kromě maturitních oborů se od letošního roku bude týkat slavnostní akt také nově nastupujících učňů. „Myslím si, že pro každého je vstup do středoškolského studia důležitým mezníkem v životě, který si zaslouží náležitou atmosféru. Proto jsme se v minulosti rozhodli pořádat imatrikulaci a nyní ji rozšiřujeme i na učební obory,“ komentuje novinku Ladislav Fiala, ředitel stavební školy, podle něhož je právě podpora učňovských oborů v současnosti velmi důležitá.
Imatrikulace se uskutečnila v pondělí 4. září dopoledne v barokních prostorách klášterního kostela svaté Rodiny v Havlíčkově Brodě. Vedle jednapadesáti studentů prvního ročníku prošli první školní den slavnostní imatrikulací také více než tři desítky učňů. Na nové škole je přivítali jak jejich starší spolužáci ze druhého ročníku učebních oborů, tak místostarosta Libor Honzárek, zástupce ředitele školy Josef Charamza a zástupci partnerských firem, Petr Pártl, jednatel firmy Triton Malba, spol. s r.o., Pavel Hobza, jednatel firmy TermGas, s. r. o., a Lukáš Sobotka, vedoucí technického oddělení AI v oboru dopravní stavby společnosti Chládek a Tintěra Havlíčkův Brod, a. s.

 
test