Návštěva Nízkoprahového klubu Ban

Žáci všech prvních ročníků se šli podívat do klubu Ban 22. září 2017.

Hned u vstupu jsme museli počkat, až nám po zazvonění otevřou dvě pracovnice klubu. Je dobré vědět, že do prostoru, kam přicházím, se nemůže dostat jen tak někdo, kdo není zván.

Překvapily nás prostory, které Ban nabízí k užívání.Velká herna nás doslova vtáhla díky své útulnosti. Rozmístili jsme se podle libosti tu k fotbálku, tu ke stolnímu tenisu. Kdo chtěl, mohl zkoušet hody na koš nebo si posedět na malém gauči s kamarádem. Taky zde byla zvláštní hra fotbalu, která vyžaduje zručnost, jelikož hráči jsou posouváni magnety. Kdyby někdo chtěl soukromí na četbu knihy, hned vedle herny je chodba s posezením.

Od ochotných pracovnic klubu jsme se dozvěděli pravidla a možnosti klubu. Například by nám pomohly zorganizovat doučování.Skvělá pomoc pro toho, kdo se teprve na nové škole rozkoukává.

A nejen na škole. Pro mnohé je nové i prostředí města.Takže kdyby nám chyběli kamarádi nebo jsme potřebovali radu zkušených odborníků,víme, kam jít

zapsala Mgr.Ročkárová, třídní 1.TL