Činnost psychologa ve škole

Činnost psychologa ve škole je zcela samostatnou poradenskou činností, která není přímou součástí vzdělávací činnosti školy. Jedná se o komplexní službu studentům, jejich rodičům a pedagogům, kterou lze vnímat ve třech základních rovinách.

• prevence (tvorba a spolupráce na tvorbě přednášek v oblastech primární, sekundární nebo terciální preventivní oblasti, neformální rozhovory)
  • pomoc při řešení problémů osobních, studijních a pracovních
  • odborná péče, která se vztahuje například k mimořádným událostem v rodinách studentů nebo pedagogů.

Psycholog: Mgr. Bohuslav Kůrka

• studium FF UP Olomouc
  • zahájený akreditovaný psychoterapeutický výcvik, Institut aplikované psychoanalýzy
  • krizová intervence, PTSD I. II., Trauma I. II.
  • diagnostika

Kontakty:

Pracoviště

SPŠ stavební akademika. St. Bechyně, Jihlavská 628, Havlíčkův Brod

7,30 – 14,30

Školní knihovna

7,30 – 14,30

Pokud by Vám nevyhovoval čas konzultačních hodin, je možné se domluvit na jiném termínu. Budu se snažit najít čas, který Vám bude lépe vyhovovat.

Jedna konzultace trvá většinou 50 minut. V době mimo vyučování je setkání osobní záležitostí každého žáka. V době vyučování může žák odejít ze třídy s vědomím a svolením vyučujícího.