Projekt s názvem: SPŠ stavební ak. St. Bechyně Havlíčkův Brod – přístavba, stavební úpravy a vybavení pro praktickou výuku

Grant OPVK 2012-2014 - Vseobecné informace

logovysocina

Registrační číslo: CZ.06.2.67/0.0/0.0/16_050/0001945

V únoru 2016 byla zahájena v SPŠ stavební ak. St. Bechyně Havlíčkův Brod realizace projektu Kraje Vysočina s názvem SPŠ stavební ak. St. Bechyně Havlíčkův Brod – přístavba, stavební úpravy a vybavení pro praktickou výuku. Projekt byl předložen do Integrovaného regionálního operačního programu a v současné době je připravováno Rozhodnutí o poskytnutí dotace. Plánované náklady dosáhly výše 26 121 872 Kč s požadovanou dotací ve výši 23 509 684 Kč.

Obsahem projektu je, jak vyplývá ze samotného názvu projektu, přístavba prostor pro praktickou výuku, související stavební úpravy a vybavení, škola bude nově bezbariérově přístupná a bude zkvalitněna stávající datová konektivita školy.

Škola díky projektu mohla otevřít nejen stávající maturitní obory stavebnictví a technické lyceum, ale také nové učňovské tříleté obory Instalatér, Tesař, Montér suchých staveb, Zedník, Malíř a lakýrník. Dojde tak v kraji Vysočina k rozšíření stávající nabídky učebních oborů a ke zlepšení podmínek pro studium učňů.

V prostorách školy již jsou nové odborné učebny a související zázemí pro učitele i žáky. Halová dílna slouží pro výuku předmětu praxe studijního oboru Stavebnictví a soustředěné praxe studijního oboru Technické lyceum, který je zaměřen na stavebnictví. Dále je určena především pro výuku odborného výcviku, tj. předmětu s vazbou na technické a řemeslné klíčové kompetence jednotlivých učebních oborů zedník, tesař, montér suchých staveb, malíř-lakýrník a v menším rozsahu instalatér. Halová dílna je přímo přístupná z venku z upraveného terénu, tedy bezbariérově z hlavního vstupu. Ve stejné úrovni se nachází WC pro imobilní osoby a šatny. Ze stávající budovy je hala bezbariérově přístupná schodolezem.

Učebna praktické výuky je určena pro výuku odborného výcviku, tj. předmětu s vazbou na technické a řemeslné klíčové kompetence jednotlivých učebních oborů v souladu s ŠVP. Především pak pro žáky učebního oboru instalatér a tesař, dále pak pro výuku předmětu praxe studijního oboru Stavebnictví. Učebna se nachází v 1. patře, je přístupná schodištěm. Bezbariérový přístup bude zajištěn schodolezem, pořízeným z projektových prostředků.

V rámci plnění projektových cílů bude sloužit učebna též pro realizaci projektových dnů k nácviku pracovních dovedností žáků spolupracujících základních škol.

Kraj Vysočina v rámci projektu zakoupil do školy také nábytek a nářadí nezbytné pro zahájení výuky, další aktivity projektu budou následovat po vydání Rozhodnutí o poskytnutí dotace.