Stavebnictví

Pozemní stavby

Obor 36-47-M Stavebnictví je čtyřleté denní studium, které připravuje žáky pro vykonávání odborných činností ve stavební výrobě. Absolventi se skvěle uplatní jako projektanti, přípraváři, rozpočtáři, stavbyvedoucí, úředníci i v dalších profesích. Jsou také dobře vybaveni pro pokračování studia na vysokých školách stavebního i jiného technického zaměření.

Od 3. ročníku si můžeš vybrat ze dvou zaměření podle toho, co tě zajímá.

Pozemní stavby

Rodinný dům, bytovka, ale i mrakodrap nebo katedrála, to všechno jsou pozemní stavby. V rámci tohoto zaměření se u nás naučíte těmto stavbám rozumět a ty menší samostatně navrhovat pomocí nejmodernějších softwarů. Navíc budete umět i staticky posuzovat jejich jednotlivé konstrukční prvky, vybavovat je nezbytným technickým zařízením, rozpočtovat je a vytyčit je v terénu.

Učební plán: Pozemní stavby

Školní vzdělávací program: Stavebnictví