Úvod > Student > Výsledky soutěží > Ostatní soutěže > Vokoun a Losenický finalisty SPNS

Vokoun a Losenický finalisty SPNS

Výsledky soutěží - Výsledky nesportovních soutěží

Co se skrývá pod záhadnou zkratkou? Jde o projekt Síť podpory nadaných studentů, který uspořádala Vysoká škola polytechnická v Jihlavě. Cílem projektu bylo seznámit středoškoláky s vysokoškolským prostředím a motivovat je k sepsání odborné práce. Úvodního setkání v září se zúčastnilo 105 žáků ze 14 škol, do projektu se nakonec zapojilo 65 z nich. Naší školu reprezentovali studenti 4.TL – Vladimír Filip, Tomáš Karlovský, Miloš Losenický a Pavel Vokoun. Hned dva z nich (ti posledně jmenovaní) byli na základě oponentských posudků jejich prací z matematiky vybráni do desetičlenného finále (matematických prací bylo 10, avšak pouze naši žáci se dostali do finále). Ve tředu 13. 12. 2017 pak proběhla veřejná prezentace finalistů. Milošovi i Pavlovi se jejich vystoupení povedla a patřila k tomu nejlepšímu, co bylo v aule jihlavské polytechniky slyšet a vidět. Bohužel se však do první trojice oceněných nedostali.

Všichni čtyři však budou mít možnost spravit si chuť na soutěžích STAVOKS a SOČ.