Úvod > Student > Výsledky soutěží > Sportovní soutěže > Stavebka pod basketbalovými koši je...

Stavebka pod basketbalovými koši je nejlepší v okrese!

Výsledky soutěží - Výsledky sportovních soutěží

V úterý 20. 11. 2017 se v tělocvičně naší školy konal okresní turnaj v basketbale. Družstvo chlapců i dívek mělo v plánu dostat se na třetí místa, což se podařilo děvčatům a družstvu chlapců se povedl super výsledek! Po dvou zápasech bylo o přeborníkovi okresu rozhodnuto! Domácí s přehledem přehráli Akademii Světlá nad Sázavou 21:11 a v dalším zápase po vyrovnaném průběhu i Střední zdravotní školu Havlíčkův Brod 17:12. Favorizovaná OAHS z Havlíčkova Brodu svoje úvodní duely prohrála a tak o vítězství naší školy bylo jasno již před závěrečnými zápasy.

Našemu družstvu, jako vždy výbornými výkony pomáhal Vojtěch Michal (3. A), který s vysokou úspěšností předváděl střelbu za 2 a 3 body, spolehlivé výkony již druhou sezónu předvádí nejlepší basketbalista – amatér na okrese Havlíčkův Brod Bayarkhuu Bilgun (2. TL) a neúnavný bojovník pod košem Matěj Culek (2. A). Základní pětku doplnili skvělí bojovníci z 2. TL Bazarsad Batjargal, který byl na hřišti opravdu všude a Andrej Čapek, který dokázal vybojovat mnoho míčů a zvládnul velké množství úspěšných bloků. Do hry dále dobře zasáhli David Novák (2. TL), Gankhuyag Uuganpurev (1. C) a Václav Kocman (3. A). Do družstva samozřejmě patří i žáci 1. TL Jakub Brož, Jakub Remeš a Vojtěch Krejcar. Vzhledem k tomu, že hlavní opory nastoupily po vážných zdravotních problémech (otřes mozku nebo mononukleóza) je celkový výsledek malým zázrakem!

A jak hrály holky? Skvěle! V prvním zápase sice jasně podlehly pozdějším vítězkám z OAHS Havlíčkův Brod, ale ve druhém zápase svedly velmi vyrovnanou bitvu s Akademií Světlá nad Sázavou. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou, šťastnější nakonec byly naše soupeřky, které zvítězily 21:15. Rozhodlo i to, že jsme neměli v družstvu žádnou basketbalistku a celý turnaj jsme odehráli jen s šesti hráčkami! Tradičně vynikající bojovný výkon předvedla Karolína Petrlíková (4. A), pro kterou, žádný míč nebyl ztracený, vynikající úspěšnost střelby měla Adéla Caklová (3. TL), skvělé výkony v obraně musela odvádět Eva Lacinová (3. A), pod košem se s vyššími soupeřkami úspěšně vyrovnala Nela Čeloudová (2. TL) při rozehrávce příjemně překvapila Veronika Vencová (2. TL) a samozřejmě i Bláža Trdá (3. TL), která byla na hřišti skoro všude.

Klukům popřejeme hodně štěstí na přeboru kraje a oběma družstvům více žáků školy, kterým nevadí sejít se jednou za týden zahrát si basket a třeba se něco nového naučit.