Úvod > Student > Výsledky soutěží > Sportovní soutěže > Úspěšné vystoupení basketbalistů v krajském...

Úspěšné vystoupení basketbalistů v krajském kole

Výsledky soutěží - Výsledky sportovních soutěží

V pátek 1. 12. 2017 se družstvo basketbalistů naší školy zúčastnilo krajského finále. Ve skupině jsme narazili na vítěze okresů Třebíč a Jihlava. Právě se stavebkou z Třebíče jsme celý turnaj zahajovali a bylo znát, že to bude něco jiného než v okrese. Než jsme se na hřišti rozkoukali, prohrávali jsme 6:0 a i nadále se nám nedařila střelba a soupeř naopak snadno pronikal do naší obrany. Konečný výsledek byl hodně krutý, prohráli jsme 20:6. V dalším zápase Třebíč přehrála Trivis Jihlava a tak jsme si to mohli s tímto týmem rozdat o postup do semifinále. Nejprve šel do vedení náš soupeř a pak jsme se zlepšenou obranou a dobrou střelbou dostali do zápasu. Minutu a půl před koncem jsme vedli o 4 body, ale v dramatickém závěru soupeř dotáhl a šlo se do dvouminutového prodloužení. V něm jsme začali výborně, hned na začátku skóroval Čapek a nasměroval nás k vítězství 23:19!

V semifinále jsme narazili pozdějšího vítěze, na domácí průmyslovou školu Jihlava. Opět jsme měli lepší druhou polovinu zápasu, ale porážce 21:13 jsme zabránit nedokázali. Po tomto utkání hned následoval zápas s třebíčskou stavebkou o konečné třetí místo. A opět špatný začátek, rychlý protiútok soupeře a stav 0:2. Pak se ale naštěstí jelo podle jiného scénáře. Naše hra byla velmi pestrá, družstvo se již neopíralo jen o výtečně střílejícího Michala, skvělým průnikem pod koš skóroval Bilgun, v obraně a hlavně v útoku hrál excelentně Matěj Culek. Soupeř se snažil, ale na jeho kontě přibývaly fauly a naší straně body a to až na skóre 10:2. Pak už soupeř jen korigoval skóre a naše družstvo dospělo k vítězství 15:7!

Kdo se na úspěchu podílel? Nejlepším hráčem již od okresního kola byl Vojtěch Michal (3. A), který hrál zodpovědně v obraně a v útoku určoval taktiku celého družstva. Postupně získával jistotu ve střelbě a jeho trojky našemu družstvu výrazně pomohly. Velmi složitou pozici měl pod oběma koši Matěj Culek (2. A), protože všichni naši soupeři disponovali dvěma vysokými hráči pod košem. Matěj byl z našeho družstva také nejčastěji faulovaným hráčem. Kapitán družstva Bayarkhuu Bilgun (2. TL) měl zvláště v obraně vždy mnoho práce, kdy byl schopen velmi úspěšně bránit profesionální basketbalisty. V útoku pak nastartoval velký obrat v zápase o třetí místo. Andrej Čapek (2. TL), prokázal i v prodloužení zápasu jistou ruku při střelbě a jeho podíl je velký takřka na všech úspěšných střelách, kdy výrazně pomohl s odblokováním soupeře, aby měli Vojta a Matěj dost prostoru na střelbu. Bazarsad Batjargal (2. TL) vyniká zvláště skvělým výběrem místa na hřišti, dokáže se skoro vždy dostat do místa, kam se míč odrazí a také se objevit tam kde je ho třeba. Battumur Batireedui (3. A) dokázal naši hru uklidnit a převzít na sebe roli rozehrávače útočných akcí. David Novák (2. TL) zahrál spolehlivě zvláště v obraně pod vlastním košem a také při rozehrávce. Do zápasů nastoupili i žáci prvních ročníků Gankhuyag Uuganpurev (1. C) a Jakub Brož (1. TL)

Všichni hráči, když se dostali na hřiště, příkladně bojovali. Dokázali jsme získat několik míčů prakticky až z autu, v každém zápase jsme měli několik získaných míčů, které jsme dokázali vypíchnout soupeři při rozehrávce. Velkým přínosem bylo i to, že naši hráči se za čtyři zápasy dopustili jen jedenkrát technického přestupku, jako jsou kroky nebo přerušovaný driblink, což svědčí o skvělých návycích zvláště u hráčů, kteří nehrají basketbal závodně. Družstvo se dvěma basketbalisty dosáhlo vynikajícího úspěchu, který nikdo nečekal!

bask