Technické lyceum

Architektura, urbanismus a design

Obor 78-42-M Technické lyceum je určený pro zájemce o techniku, matematiku a přírodní vědy, u kterých je už na základní škole předpoklad, že by chtěli pokračovat studiem na vysoké škole především technického, ale i jiných směrů. Tento obor je založený na širším všeobecně vzdělávacím základě s prohloubenou výukou některých profilujících všeobecně vzdělávacích předmětů.

To znamená, že tě bude čekat více matematiky, přírodovědných předmětů, informatiky a druhý cizí jazyk (němčina, nebo ruština). Součástí vzdělávání jsou samozřejmě také základy odborného vzdělávání v oblasti stavebnictví.

Obor technické lyceum tě bude připravovat tak, aby ses v dalším studiu na vysoké škole rychle zorientoval a pružně přizpůsobil podmínkám dané vysoké školy.

Od 3. ročníku si můžeš vybrat ze dvou zaměření podle toho, co tě zajímá.

Architektura, urbanismus a design

Pokud tě baví kreslit, zajímáš se o dějiny umění a architektury nebo bys chtěl plánovat výstavbu budov a jejich okolí, je zaměření architektura, urbanismus a design určené pro tebe. V rámci tohoto zaměření získáš základní povědomí o navrhování, posuzování a technickém zařízení budov. Naučíš se základy geodézie nebo rozpočtování. Budeš připravený v daném oboru pokračovat i na vysoké škole.

Učební plán: Architektura, urbanismus a design

Školní vzdělávací program: Technické lyceum

Přidáno 27. 8. 2020, autor: Pavel Just