Třídenní exkurze stavařů

Aktuality a zprávy - Aktuality a zprávy

Dne 8. 10. 2018 Jsme s duem Wasserbauerů a panem Kalašem vyrazili na třídenní exkurzi s cílem dozvědět se víc o vzduchotechnice a zároveň si udělat hezký výlet.

První den, tedy v pondělí, jsme zavítali do nádherného německého města Drážďany, kde jsme mohli vidět skvostné historické centrum, jehož dominantou je bezpochyby kostel Frauenkirchen, Zwinger nebo opera. Poté se část z nás rozhodla jít utratit kapesné do Primarku, což bylo podle mě splněno. Večer jsme jeli  do Špindlerova Mlýna, tam jsme se už jen ubytovali a dali si večeři.

Další den byl vzdělávací, navštívili jsme Atreu, firmu zabývající se vzduchotechnikou. Mile nás přivítali a kromě propisek nám předali hodně zajímavých poznatků. Po obědě jsme zavítali ještě do nedalekých Koberov, podívat se na pasivní domy, bylo to velmi zajímavé a přínosné. Následně jsme jeli zpět do Špindlu, dali si večeři a šli poznávat krásy města.

Poslední den jsme navštívili Prahu. Konkrétně velice zajímavou stavbu DRN na Národní třídě. Jde o stavbu pana Ing. Arch. Stanislava Fialy, kterou nám přiblížili páni stavbyvedoucí. Drn jsme si prohlédli od střechy, přes krov, některá patra až po garáže. Nakonec jsme měli necelou hodinu na vytoužený oběd. Poté jsme se nějakým způsobem dostali k autobusu, který nás odvezl domů.