Německo 2018

Aktuality a zprávy - Aktuality a zprávy

V pondělí, dne 5. listopadu, jsme po dlouhé cestě dorazili do německého města Geldern, kde se nachází naše partnerská škola. Během našeho pobytu jsme navázali nové kontakty se studenty, v jejichž rodinách jsme byli ubytovaní a dále s nimi budeme spolupracovat na společném projektu, výstavbě parkoviště na kola s osvětlením poháněným energií získané z větrné elektrárny.

Následující den jsme navštívili historické centrum města Cáchy a poté jsme šli na prohlídku větrné elektrárny nedaleko holandských hranic. Před výstupem na vyhlídkovou část elektrárny jsme byli poučeni jak postupovat v případě požáru a obdrželi jsme speciální výstroj pro nouzový sestup po žebříku. Ta naštěstí nebyla potřeba.

Středeční dopoledne jsme strávili se studenty v jejich škole a pracovali na samotném projektu. Odpoledne jsme měli volný program, kdy se velká část z nás vypravila do Düsseldorfu, další pak do mořského světa, nákupního centra a na prohlídku staré továrny.

Ve čtvrtek jsme měli možnost se zúčastnit tamní výuky, která se od naší odlišuje například délkou hodin a zapojením žáků do průběhu hodiny. Poté nás čekala návštěva města Xanten. To je význačné svým archeologickým parkem a římským muzeem. Návštěvu  Německa jsme zakončili společným večerem v Bowling baru.

V pátek ráno jsme se museli rozloučit s našimi německými kamarády a vyrazili jsme na cestu zpět. Und……WIR FINDEN DAS TRIP AUSGEZEICHNET UND WIR HATTEN VIEL SPAβ!!!

Účastníci zájezdu J Domča, Pája, Vojta, Verča, Lukáš, Ivet, Štěpán, Aleš, Vašek, Honza, Andrej a Andrej.