Šestnáctý ročník konference Enersol 2019

Aktuality a zprávy - Aktuality a zprávy

V pátek 15. února 2019 se studenti čtvrtého ročníku technického lycea Dominika Pecnová, Pavlína Říhová a Lukáš Reinold zúčastnili 16. ročníku konference projektu Enersol 2019 v Jihlavě konané v kongresovém sálu Krajského úřadu Kraje Vysočina za přítomnosti hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka, senátora Miloše Vystrčila a radní Kraje Vysočina Jany Fialové.
Na konferenci se představilo celkem dvanáct žákovských týmů ze čtrnácti se svými nejlepšími projekty, které postoupily na základě rozhodnutí poroty z 1. února 2019, a to v kategoriích Enersol praxe, Enersol inovace a Enersol popularizace.
V dopoledních hodinách se šestá v pořadí za řečnický pultík postavila Dominika Pecnová, ta úspěšně prezentovala projekt Stání na kola, na kterém pracovala společně s Pavlínou a Lukášem pod vedením koordinátora soutěžních projektů Víta Wasserbauera, učitele odborných předmětů. Po představení projektů všech zástupců škol, následovala nesnadná práce poroty, a i když projekt studentů havlíčkobrodské stavební školy nepostoupil, odvezli si ocenění v podobě diplomů 16. ročníku konference projektu Enersol 2019, který jim osobně předal bývalý hokejový reprezentant ČR – obránce Milan Chalupa, trenér A – mužstva a dnes mládeže, což byla pěkná tečka na konec.