Mladí zedníci opět úspěšní na soutěži SUSO 2019

Aktuality a zprávy - Aktuality a zprávy

Součástí výstavy Stavba a zahrada 2019 v kulturním centru ALDIS v Hradci Králové bylo v pátek 22. a v sobotu 23. března také postupové kolo 23. ročníku soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO 2019. Zúčastnili se ho také mladí zedníci z prvního a druhého ročníku stavební školy v Havlíčkově Brodě. 
„Žáci druhého ročníku Matouš Adamec a Erik Sklenář obsadili v konkurenci sedmi družstev první místo a získali titul Hvězda postupového kola. Současně se kvalifikovali se do finále soutěže, které proběhne v září 2019 při výstavě FOR ARCH v Praze. 
Žáci prvního ročníku Boleslav Kubát a Michal Svoboda obsadili celkově čtvrtého místo a jako lepší ze dvou družstev prvního ročníku v soutěži získali titul Zednická naděje 2019,“ komentoval úspěch havlíčkobrodských učňů Pavel Podoba, mistr odborného výcviku.

Soutěžilo se ve dvou disciplínách. „První den se prováděly šlechtěné a kreativní omítky od firmy Cemix. Obě naše družstva obsadila 1. až 3. místo společně se stejným počtem bodů jako tým školy Vocelova z Hradce Králové, ale vítězem porota určila družstvo Hradce Králové, které mělo podle názoru porotců omítky podle vzhledu nejlepší.

Druhý den soutěžili účastníci ve vyzdívce fragmentu zdiva podle výkresu od firmy Ytong. V této disciplíně zvítězil tým Matouš Adamec a Erik Sklenář o sedm bodů před družstvem z Hradce Králové a stali se tak i celkovým vítězem soutěže,“ dodal Pavel Podoba.


Popiska: Matouš Adamec a Erik Sklenář při soutěži ve stavbě ze systému Ytong, foto: Pavel Podoba