Absolvent školy se podělil se studenty o zkušenosti

Aktuality a zprávy - Aktuality a zprávy

Dvě přednášky nazvané Stavaři studentům o vývoji stavebnictví a jeho současné podobě uspořádal v závěru března pro studenty třetích ročníků absolvent školy Roman Kučírek z architektonického ateliéru 3K Architects. V přednášce hovořil o tom, jaké možnosti mají budoucí stavaři na stavebním trhu, jak by měl probíhat dialog mezi projektantem a jeho klientem a jak se stavebnictví za posledních několik desítek let proměnilo.

„Snažíme se narovnat podmínky ve stavebnictví, které se zdají býti neúnosné víc a víc. Sbližujeme světy stavařů a klientů, které si dnes vůbec nerozumí. Bohužel chybou spíše stavařů, kteří jim nedokáží vysvětlit složitost a pracnost dnešních projektů a realizací. Chceme tak obě strany vzdělat a sblížit,“ vysvětluje motivaci, s níž se do vzdělávacích kurzů s kolegou pustili architekt Roman Kučírek.

V pondělí 25. března pak proběhla ve velkém sále Staré radnice úvodní přednáška, ke dvěma kurzům, které se uskuteční v dubnu v Havlíčkově Brodě. Byla součástí doprovodného programu k 70. výročí založení školy.
První kurz nazvali Stavaři klientům a vysvětlují v něm klientům celý postup stavby a rekonstrukce rodinného domu. Krok za krokem. „Oni pochopí proces a tím ušetří stovky tisíce korun. Navíc by mohli mít reálnější požadavky a zadání na stavaře. Budou chápat termíny, ceny, rozdíly projektů a realizací ve stavebnictví. Kurz se v Havlíčkově Brodě uskuteční v pátek 26. dubna v Hubbr Coworking v Masarykově ulici.

Více informací najdou zájemci na: https://www.stavariklientum.cz/.

Druhý kurz věnovali svým kolegům a nazvali ho Stavaři stavařům. „Stavařům vysvětlujeme, že je třeba vyjednat podmínky jejich práce na začátku každého projektu. To bohužel v mnoha případech neumí. Skoro vůbec to neumí, proto ta stavařina vypadá, jak vypadá. Vysvětlit klientovi, co bude obsahem, jaký bude termín, kvalita zpracování a k tomu cena. Na to stavaři zapomínají. Přitom je to klíčové. Příběhů z praxe máme bohužel plno,“ dodává Roman Kučírek. Kurz se v Havlíčkově Brodě bude konat ve čtvrtek 25. dubna také v Hubbr Coworking v Masarykově ulici v Havlíčkově Brodě.

Více informací najdou zájemci na: https://www.stavaristavarum.cz/.