Mladí stavaři z Havlíčkova Brodu nejlepšími rozpočtáři v republice

Aktuality a zprávy - Aktuality a zprávy

Ve středu 27. března se v Praze na ČVUT uskutečnil další ročník soutěže Rozpočtujeme s Callidou, kterého se v konkurenci devíti středních průmyslových škol z celé České republiky zúčastnili také žáci Střední průmyslové školy stavební ak. St. Bechyně v Havlíčkově Brodě. Ludvík Málek a Martin Škvára ze třídy 4. A v celostátním kole soutěže uspěli a odvezli si první místo. 
„Nelehké zadání, které se dělilo na dvě části, pocházelo z dílny hlavních partnerů soutěže, jimiž byly Českomoravský beton, a. s., a společnost Rigips Saint Gobain. Studenti nejprve sestavovali rozpočet spodní stavby domu, která byla navržena jako bílá vana. Ve druhé části řešili sádrokartonové konstrukce Rigips a skladby podlah. Součástí zadání bylo také porovnání na základě normohodin, zda bude rychlejší výstavba SDK příček, nebo z klasických zděných příček o stejné tloušťce,“ popsala Kamila Štercová, učitelka odborných předmětů havlíčkobrodské stavební školy.
Náročnost soutěže potvrdili oba nejlepší rozpočtáři pro rok 2019. „Bylo to pro nás těžké a nepřehledné, protože jsme se v porovnání s běžnými projekty, s nimiž pracujeme na škole, museli vypořádat s řadou dat, která pro konečné řešení nebyla ani potřebná, ale v zadání se objevila,“ komentoval Martin Škvára průběh soutěže, s níž si poradil společně s kolegou Ludvíkem Málkem nejlépe ze všech studentů. Ten si stejně jako jeho kolega odnesl kromě prvenství také věcné ceny od partnerů soutěže.