Erasmus+ „Wind of change“ - Mobilita 1. 4. – 5. 4. 2019, Havlíčkův Brod

Aktuality a zprávy - Aktuality a zprávy

V pondělí večer 1. 4. 2019 za námi do Havlíčkova Brodu přijelo 12 studentů z německého města Geldern v rámci vzájemné spolupráce na mezinárodním projektu Erasmus+  „Wind of change“, jehož hlavním cílem je realizace osvětleného parkoviště pro kola v areálu naší a německé školy. Stavební návrhy vytváří naši žáci a zdroj energie z větrné elektrárny řeší žáci z německé partnerské školy. Náplní této mobility byla výměna řady podnětů a diskuse nad problémy souvisejícími s realizací parkoviště.

Mobilitu jsme zahájili v úterý oficiálním přivítáním ve škole za účasti ředitele školy ing. Josefa Charamzy. Poté následovala prohlídka školy a procházka městem.  V odpoledních hodinách jsme začali pracovat na projektových aktivitách.

Ve středu se němečtí studenti vydali na prohlídku hradu v Lipnici nad Sázavou a odpoledne jsme poměřili naše síly v rámci sportovních aktivit.  Následně jsme opět řešili problémy spojené s projektem.

Čtvrtek jsme strávili v našem hlavním městě, kde naším prioritním cílem byla exkurze na Fakultě architektury ČVUT. Samozřejmě jsme naše německé hosty provedli historickým centrem Prahy a Königsweg opět vyvolal velké nadšení. K všeobecné spokojenosti přispělo i nádherné počasí.

Páteční dopoledne opět vyplnila realizace našeho projektu, zhodnocení celé mobility a vytvoření časového harmonogramu pro realizaci dalších úkolů.