Školáci změřili svůj um na stavební škole v Havlíčkově Brodě

Aktuality a zprávy - Aktuality a zprávy

V úterý 7. května se v tělocvičně Střední průmyslové školy stavební ak. St. Bechyně v Havlíčkově Brodě uskutečnilo okresní kolo soutěže Cihla k cihle, která byla určena pro žáky sedmých tříd základních škol z Havlíčkobrodska, Pelhřimovska a Ždírce nad Doubravou. Každá ze škol mohla do soutěže přihlásit maximálně dva dvoučlenné týmy. Úkolem účastníků bylo podle předlohy postavit dům ze stavebnice Teifoc a dotvořit ho následně podle své fantazie.
Vytvořené objekty pak hodnotila porota na základě kreativity a originality, nápaditosti technického řešení, dodržení skladby a vazby stěn a preciznosti provedení, kde se hodnotila tloušťka spar a čistota práce.
Soutěže se zúčastnila šestnáctka družstev, mezi nimiž se nejvíce dařilo Marku Beranovi a Vilému Vrbickému ze ZŠ Štáflova v Havlíčkově Brodě, na druhém místě se umístil tým ZŠ Wolkerova Havlíčkův Brod – Šimon Klepetko, Štěpán Mendl, třetí ZŠ Konečná Havlíčkův Brod – Tomáš Mrkvička, Daniel Nepraš. Do krajského kola ještě postupuje druhý tým ZŠ Konečná Havlíčkův Brod – Klára Novotná, Rozálie Doležalová, na čtvrtém místě a pátý tým ZŠ Ždírec nad Doubravou – Matyáš Plíhal a Vojtěch Němec.