Studenti brodské stavební školy opět dominovali

Aktuality a zprávy - Aktuality a zprávy

Součástí slavnostního vyhlášení Stavby roku Kraje Vysočina je už tradičně udílení cen vítězům Studentského projektu a  Učně roku. Patronkou obou studentských soutěží byla radní Kraje Vysočina  Jana Fialová.

Závěrečný ceremoniál sedmnáctého ročníku se konal v pondělí 10. června na gymnáziu v Ledči nad Sázavou.

V prestižním studentském projektu, do kterého jsou zapojeny všechny tři stavební školy v kraji, tedy havlíčkobrodská, jihlavská a třebíčská, bylo úkolem zpracovat návrh polyfunkčního domu – historické Geisereiterovy vily – na nábřeží v Ledči nad Sázavou.

Se zadaným úkolem, který na základě prezentace hodnotila odborná porota, se nejlépe vypořádala Michaela Boháčková, studentka 4. TL havlíčkobrodské stavební školy.

„Přestože učební obory se na naší škole vyučují teprve třetím rokem, už i zde jsme zaznamenali úspěch. Nejlepším učněm za rok 2018 se stal student druhého ročníku oboru Zedník Matouš Adamec, a to za řadu výborných výsledků v soutěžích na regionální, národní i mezinárodní úrovni,“ uvedl Ladislav Fiala, zástupce ředitele školy.