Sportovní kurz pro 2.ročníky v novém kabátě

Aktuality a zprávy - Aktuality a zprávy

Místo na lanovou dráhu či na sportovní stadion se letos druháci z lycea i stavebnictví vypravili se svými třídními učiteli Blankou Ročkárovou a Janem Rumlem na Vodácký kurz na Vltavě. Aby se jim dobře cestovalo, vezl pan učitel Jan Mercl školním autem batohy a stany.
Počasí letos přeje sportům, i když sluníčko by si mohlo trochu odpočinout. Na trošku upocenou cestu vlakem se dvěma přestupy jsme všichni rázem zapomněli, když si nás z nádraží odváděla děvčata z agentury do kempu ve Vyšším Brodě. Organizace kurzu se ujal především pan Jan Mercl mladší. Pod jeho laskavým vedením jsme postavili stany a pak naslouchali zajímavému výkladu o vodáckých technikách, pokynech o bezpečnosti a poskytování záchrany na vodě.
Ve vodním živlu jsme zakrátko pádlovali s jistotou natolik, že jsme se přemisťovali na dvaceti lodích do dalších kempů. Přes Zátoň jsme dopluli až do Českého Krumlova. Na cestě jsme zvládli překonat několik tzv. šlajsen. Ta nejobtížnější si vybrala daň od pěti lodí, ze kterých mokrá posádka dvou  musela vylít vodu. A protože platí, že každý špás něco stojí, jeden žák utopil brýle a druhému museli v nemocnici zašít nohu, kterou mu prořízlo cosi ostrého ve vodě, i když měl gumovou obuv.
Z kurzu jsme se vrátili po třech dnech nejen opálení, ale hlavně posílení fyzicky i psychicky. Vždyť když si vás fotografují turisté z mostu, připadáte si jako sportovní celebrita. A byli jsme na stavebce první, kdo to zažil.
24. - 26.června 2019.
Zapsala Mgr. Blanka Ročkárová, fotografie a video zajistil Mgr. Jan Ruml
To vše by se nešlo bez automobilového jištění panem Merclem, odborného dozoru Jana Mercla ml. s asistentkami Janou a Zuzkou a na samém počátku povzbuzení pana ředitele Ing. Josefa Charamzy.
Video z vodáckého výletu: 

https://youtu.be/xCLA-a8BArI

Fotogalerie: