Oslavy 70. výročí školy ve znamení setkání a dobré nálady

Aktuality a zprávy - Aktuality a zprávy

Měsíc září byl ve znamení oslav 70. výročí založení školy. Je to už opravdu úctyhodných 70. let, kdy se ve škole začali učit první studenti stavebního řemesla. Tyto krásné narozeniny bylo potřeba důstojně oslavit. Oslavy měly několik částí. V muzeu na Havlíčkově náměstí byla připravena výstava, která skloubila minulost, současnost a možná také budoucnost školy. Výstava probíhala během celého měsíce září. Kromě absolventů, zájemců z řad veřejnosti tuto výstavu navštívili také současní žáci školy a žáci základních škol.
Žáci základních škol z havlíčkobrodska dokonce mohli na výstavě prezentovat své vlastní práce. V rámci této výstavy byla pro žáky ZŠ vyhlášena kreslířská soutěž s tématem - jak si představuji svůj dům.
Tato soutěž měla i slavnostní vyhlášení na radnici v Havlíčkově Brodě.

Hlavní den oslav byl naplánován na sobotu 21. 9. 2019. Celý den si mohli absolventi zavzpomínat přímo v prostorách školy, kde probíhal Den otevřených dveří. Tento den byl určen i pro možné budoucí zájemce o studium na naší škole. Během celého dne školou prošlo opravdu značné množství návštěvníků. Ve škole probíhala také prezentace partnerských stavebních firem.

Na Den otevřených dveří potom navazoval slavnostní večer v KD Ostrov, který se nesl v duchu dobré zábavy a vzpomínání na školní léta.
Nedílnou součástí těchto oslav byli i současní studenti školy, kteří zajišťovali hladký průběh celého výročí.