Úvod > Student > Výsledky soutěží > Ostatní soutěže > Další postup do krajského kola! Tentokrát...

Další postup do krajského kola! Tentokrát v šachu.

Výsledky soutěží - Výsledky nesportovních soutěží

Napsal Honza Ptáček:

Ve čtvrtek 7. 12. 2017 se naše škola zúčasnila okresního kola v šachu ve složení: Ptáček Jan, Kulhánek Václav, Bačkovský Tomáš, Battumur Iredu, Batjargal Bazarsad.

Hned v prvním kole jsem dostali našlapané chotěbořské gymnázium, se kterým jsem prohráli 3,5 : 0,5. V dalším nás čekalo Gymnázium Ledeč nad Sázavou, které jsem rychle porazili 3:1. První část turnaje jsme zakončili opět výhrou 3:1 s Gymnáziem Havlíčkův Brod.

V druhé půlce nás čekaly stejní soupeři, jen s otočenými barvami. Gymnázium Chotěboř nás opět porazilo, nyní bez ztráty 4:0. Gymnázium Ledeč nad Sázavou podlehlo 3:1 a čekali jsme na poslední kolo. Po spočítání dosavadních výsledků nám totiž na postup stačilo uhrát půl bodu. Nakonec jsem vyhráli 2,5:1,5.

Skončili jsme se získanými 12 body na druhém místě, a to s náskokem 4 bodů na třetí brodské Gymnázium, a postupujeme poprvé v tomto tisíciletí do krajského kola.
Budeme se těšit a doufat, že se nám podaří uhrát dobrý výsledek i na kraji.