Úvod > Student > Výsledky soutěží > Ostatní soutěže > Havlíčkobrodští tesaři míří do republikového...

Havlíčkobrodští tesaři míří do republikového finále soutěže Učeň tesař 2019

Výsledky soutěží - Výsledky nesportovních soutěží

Soutěž Učeň tesař 2019 pořádal po sedmnácté v závěru ledna Cech klempířů, pokrývačů a tesařů ČR v areálu Střední škola stavební a dřevozpracující v Ostravě – Zábřehu. Ze třinácti pozvaných škol přijeli zástupci devíti z nich a mezi nimi se účastnili i žáci druhého ročníku Střední průmyslové školy stavební ak. St. Bechyně v Havlíčkově Brodě.
„Soutěž je určena pro žáky třetích ročníků oboru tesař mladších 20 let. Do finále, které se bude konat v únoru na stavebním veletrhu v Brně, postupují čtyři nejlepší družstva. Z naší školy se účastnila dvojice druhého ročníku oboru tesař Jan Kocman a Jan Lacina, kteří obsadili čtvrté místo a tím si vybojovali postup do finále,“ popsal Pavel Podoba, učitel odborného výcviku.

Soutěž se skládala z teoretického testu 40 otázek a z dvoudenního praktického klání, v němž museli účastníci vyrýsovat tesařský profil podle zadání, vyřezat jednotlivé prvky, vytvořit základní vaznicový rám a smontovat krov pergoly s vrcholovou vaznicí. „Přípravu na soutěž absolvovali žáci pod vedením mistra odborného výcviku p. Luboše Macha a v teorii učitele Josefa Kameše,“ dodal Pavel Podoba. Finále soutěže se uskuteční ve dnech 27. až 28. února na stavebním veletrhu v Brně.