Úvod > Student > Výsledky soutěží > Sportovní soutěže > Po nejsilnějším chlapci máme i nejsilnější...

Po nejsilnějším chlapci máme i nejsilnější dívku kraje

Výsledky soutěží - Výsledky sportovních soutěží

V úterý 26. 3. 2019 naše škola pořádala krajské kolo v silovém čtyřboji dívek. Favoritem bylo brodské gymnázium, které zvítězilo i loni a dosáhlo pěkného výsledku i na republikovém finále.

Naše holky ale nic nevzdávaly a bojovaly ze všech svých nemalých sil. Šplh se povedl a udržovaly jsme si naději na vítězství. Hod medicinbalem však ukázal naši slabinu, kterou nedokázal zmírnit ani skvělý výkon Nely Čeloudové. V trojskoku opět zazářila Nela, ale před poslední disciplínou, sedy-lehy na 60 sekund, už moc velké šance nebyly. I tak se děvčata nevzdávala a podala dobré výkony.

V závěrečném hodnocení jednotlivců zvítězila ve šplhu Míša Boháčková (4,5 metru za 4,1 s) a získala také třetí místo v sedech-lehách, hod medicinbalem ovládla Nela Čeloudová, stejně tak i trojskok (750 cm). Celkově brala bronz Míša Boháčková a krajskou šampiónkou se stala Nela Čeloudová v novém krajském rekordu 222 bodů.

V soutěži družstev třetí místo vybojovala děvčata z OA a HŠ Havlíčkův Brod. Náš tým nakonec dle očekávání získal stříbro a vítězství brala děvčata z brodského gymnázia.

Stavebku reprezentovaly Nela Čeloudová, Veronika Vencová (obě 3.TL), Míša Boháčková (4.TL), Jolana Dočkalová a Bára Dvořáková (obě 1.TL).

Po jednání s pořadatelem mistrovství republiky však holky dostaly divokou kartu, takže se na tuto vrcholnou soutěž podívají také, spolu s nimi jede i tým chlapců! Ve dnech 4.–5. dubna tedy držte pěsti všem našim závodníkům!