Konference VYSOČINA tvoří #ČESKObudoucnosti

V pondělí 29. 4. 2024 se zástupci parlamentu společně s panem učitelem Bukáčkem vydali na konferenci VYSOČINA tvoří #ČESKObudoucnosti do Jihlavy. Konference byla pod záštitou 1. náměstkyně hejtmana Hany Hajnové s vizí: Česko mozkovnou světa díky špičkovému vzdělávání. 
Konferenci zahájil proslovem hejtman Vítězslav Schrek společně s náměstkyní Hanou Hajnovou. Poté již začala 1. panelová diskuze s Janem Břížďalou, radním pro školství Kraje Vysočina; Hanou Hajnovou, 1. námestkyní hejtmana Kraje Vysočina; Martinem Lupu, za #ČESKObudoucnosti, a Marií Froulíkovou, za Kamdu. 
Dále byly představeny organizace: Středoškolský parlament Kraje Vysočina, Česká středoškolská unie a Discover Summer Academy.  
2. panelová diskuze byla s jednotlivými studenty z organizací: DofE, #ČESKObudoucnosti i Kamdu, MŮŽEŠ PODNIKAT a EuropaSecura.  
Poslední blok představování organizací obsahoval: Youth Future Port, Czechopes, MŮŽEŠ PODNIKAT a Mise Hero.  
Po skončení prezentací jsme společně mohli obejít jednotlivá stanoviště všech neziskových organizací a získat mnoho zajímavých a důležitých informací například o DofE, EDURUN nebo EuropaSecura.  
Závěrem chci poděkovat panu učiteli Bukáčkovi, že nás doprovodil, a panu řediteli za jeho otevřenost k těmto akcím.  
 
Autor: Vít Balcar, 3. A

Česko budoucnosti


Přidáno 3. 5. 2024, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru