Olympiáda z anglického jazyka

V úterý 16. 1. 2024 se konalo školní kolo olympiády z anglického jazyka. Celkem se ho zúčastnilo 19 studentů 1. – 3. ročníků maturitního studia. Studenti měli možnost ověřit si své znalosti a dovednosti jak v jazykových prostředcích, tak v řečových dovednostech. Všichni zúčastnění studenti prošli částmi Reading and Use of English, Listening a Speaking. Úroveň testu byla nastavena na B2 odpovídající SERR. Všichni studenti podali velmi silné výkony a dosáhli vice jak 60% úspěšnosti ve všech částech. Na krásném třetím místě se umístil Jan Hovorka z 1. A, na místě druhém pak Petr Lehmann z 3. A a první místo obhájila vítězka loňského ročníku Simona Sochorová z 3. TL. Gratulace a poděkování patří nejen vítězům, ale všem zúčastněným, kteří taktéž podali více než obstojné výkony!

Autoři: Kozák Jan, Petrovičová Martina

Olympiáda AJ