Český den proti rakovině

Ochota pomáhat se opět naplno projevila u našich studentů, kteří se jako každý rok dobrovolně zapojili do sbírky Český den proti rakovině. Ten pravidelně organizuje Liga proti rakovině Praha. V rámci dlouhodobého preventivního programu bylo jako ústřední téma letošní sbírky zvoleno téma prevence nádorů prsu a screeningové programy. Každému dárci, který si zakoupil kytičku měsíčku lékařského, byl předán letáček s informacemi o možnostech prevence nádorů prsu a detaily ke screeningovým programům, které aktuálně probíhají v České republice. Děvčatům z druhých ročníků se podařilo za příspěvek minimální částkou dvaceti korun rozdat více než 800 kvítků.

 

Autor: Mgr. Petra Sukupová


Český den proti rakovině


Přidáno 23. 5. 2024, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru