Český den proti rakovině

Ve středu 10. května 2023 se naše škola podílela na tradiční veřejné sbírce organizace Liga proti rakovině. Studentky druhého ročníku technického lycea se tento den zapojily do dobrovolnické činnosti a nabízely ke koupi kvítka měsíčku lékařského jako symbolu podpory tohoto skvělého projektu. Snažily se tímto způsobem získat prostředky na boj proti rakovině – na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologických pacientů, podporu onkologické výuky, výzkumu a vybavení onkologických center. Společně s kvítkem obdržel každý, kdo přispěl, také leták s informacemi sloužící jako prevence nádorového onemocnění pro širokou veřejnost, tentokrát se zaměřením na vážné zdravotní problémy způsobené kouřením. Děvčatům se podařilo předat přes 460 kvítků, za což jim patří velké díky.

Autor: Mgr. Petra SukupováPřidáno 11. 5. 2023, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru