Divadelní představení Bílá nemoc

V předvánočním čase jsme vyrazili do Prahy do divadla ABC na představení Bílá nemoc od Karla Čapka. Autobus naplnily třídy 2. TL, 4. TL, 4. A a doplnili studenti 2. A, 3. A a 3. TL. Těšili jsme se na vánoční atmosféru na Václavském náměstí a rozchod. Bohužel porouchaný autobus nám plány zhatil, do Prahy jsme dorazili s velkým zpožděním, ale představení jsme stihli!

V hlavní dvojroli Miroslav Donutil, moderní hudba, moderní scéna a do toho postava autora a citace dobových kritik představení. Podle ohlasu studentů je představení zaujalo, a dokonce došlo i na krátké zastavení u stánků na Václavském náměstí po skončení divadla. Drama doplnilo četbu povinnou k maturitě. Je to už druhé představení divadla ABC, které jsme navštívili, po hře Romeo a Julie nás ani Bílá nemoc nezklamala.

Divadlo ABC

Přidáno 19. 12. 2023, autor: Radka Doležalová