Dvojité vítězství našich basketbalových týmů

Ve čtvrtek 12. října 2023 se na naší škole uskutečnilo okresní kolo v basketbalu. Úspěšné družstvo chlapců z loňského roku (Matěj Jirák, Ondřej Bauer, Tadeáš Dvořák, Tomáš Fadrný, Petr Přikryl a Vojtěch Schläfer) letos kvalitně doplnili Samuel Dlugoš, Radek Pustina, Martin Jůzl, Matěj Brabec a Jakub Šmída. Výsledkem je obhajoba vítězství v okresním kole, kdy jsme oba soupeře porazili jasně 42:16 a 48:17. Do hry zasáhli všichni hráči. Matěj Jirák hrál s přehledem a dal pár krásných trojek, Ondry byla plná palubovka a rozdal spoustu skvělých přihrávek, Tadeáš tradičně získal spoustu míčů a dokázal úspěšně zakončit zápas v poslední vteřině. Tomáš předvedl mnoho velmi dobrých obranných zákroků. Pod košem se v úspěšných zakončeních vystřídali Samuel s Petrem. Opět se soupeři mohli přesvědčit, že Vojta je hráč, který je dokáže pravidelně překvapit přihrávkou nebo zakončením. Do hry dobře zasáhli Radek s Martinem, dravost při získávání míčů předvedl Matěj Brabec a první minuty na basketbalovém hřišti si užil i Jakub. Celému družstvu přejeme hodně štěstí v listopadovém krajském kole.    

Klukům také úspěšně sekundovalo družstvo děvčat: Zuzana Němcová a Hedvika Caltová, Michaela Medková, Vendula Boskovicová, Jana Bláhová, Barbora Prchalová, Daniela Bradáčová, Petra Chalupníková, Eliška Šoustarová a Andrea Maršíková. I tady naše prvačky přidaly své ruce k dílu a také díky nim jsme stejně jako chlapci obhájili naše loňské prvenství v okresním kole. Zahrála si všechna děvčata a dobře doplnila dvě basketbalistky na hřišti, Elišku a Vendulu. Po vyladění sestavy jsme střídali po pětkách a všechna děvčata za hru zasluhují opravdovou pochvalu. V prvním zápase proti obchodní akademii to sice na jednoduché vítězství ještě nevypadalo, když se nám přestala dařit střelba, ale ve druhém zápase se zdravotní školou jsme si již vítězství náležitě pohlídali.

Autoři: Ing. Josef Charamza a Ing. Jana Fadrná 


Basketbal 2023


Přidáno 12. 10. 2023, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru