Enersol 2024 má krajské vítěze

Krajská konference se soutěžní přehlídkou žákovských projektů Enersol 2024 se konala 23. 2. 2024 v prostorách kongresového sálu KÚ Kraje Vysočina pod záštitou hejtmana kraje Vítězslava Schreka. Konference se kromě hejtmana Kraje Vysočina zúčastnil i předseda senátu Miloš Vystrčil, radní Jan Břížďala a Pavel Hájek. Mezi dalšími hosty byli pracovníci odboru školství mládeže a sportu, odboru životního prostředí a zástupci odborných firem, které dlouhodobě s Enersolem spolupracují. Krajská konference zná vítěze všech tří kategorií.

V kategorii Enersol a praxe, kam postoupilo na základě rozhodnutí první poroty sedm prací, se stali vítězi Ondřej Vytlačil a Filip Lacina z AGTS Bystřice nad Pernštejnem. S nimi do celostátního kola postupují Štěpán Mikšík z VOŠ a SPŠ Žďár n. S. (2. místo, název práce Lis na nápojové plechovky) a Barbora Veselá ze SPŠ stavební ak. St. Bechyně Havlíčkův Brod (3. místo, název práce Energeticky nezávislé zázemí přírodního koupaliště).

První a druhé postupové místo v kategorii Enersol a inovace obsadily Tereza Praislerová z Gymnázia Bystřice nad Pernštejnem s prací na téma Farmaka ve vodním prostředí a Vanesa Vršová, žákyně SZŠ a VOŠZ Žďár n. S., která prezentovala práci Negativní dopad hormonální antikoncepce na vodu.

V kategorii Enersol a popularizace bude reprezentovat Kraj Vysočina na národním kole, které se bude konat 21. a 22. března 2024 v Pardubicích, žákyně Markéta Svobodová nebo Zuzana Černá z Gymnázia, SOŠ a VOŠ Ledeč nad Sázavou s prací Plýtvání potravinami, jako náhradnice pojede Petra Bečková z Gymnázia Humpolec s prací Jak to bylo dál? Přišla změna…

„Letošní ročník byl opět zdařilý. Práce měly svoji kvalitu a všichni žáci je přesvědčivě odprezentovali,“ říká Josef Váca, viceprezident Enersol Czech, z. s. Mezi cenami pro vítěze byly již tradičně dorty od hejtmana Kraje Vysočina a další dárkové předměty od firem z regionu.

Popřejme všem reprezentantům Kraje Vysočina, aby navázali na předchozí úspěchy svých kolegů, kteří si v loňském roce z národního kola odnesli putovní pohár prezidenta Asociace Enersol. A tomu nejlepšímu z nich, aby zdárně reprezentoval ČR na mezinárodní přehlídce, kterou bude hostit 18. a 19. dubna Brno.

Autor: Ing. Josef Charamza


Enersol 2024


Přidáno 3. 3. 2024, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru