Double v krajském kole Enersolu

Krajské kolo soutěže Enersol proběhlo v pátek 10. února 2023 v kongresovém sále Kraje Vysočina v Jihlavě. Kromě zástupců města Jihlavy a Kraje Vysočina, koordinátorů a ředitelů škol se ho zúčastnili také Vítězslav Schrek, hejtman Kraje Vysočina, Jan Břížďala, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, a Miloš Vystrčil, předseda Senátu. 

Soutěž byla rozdělena do tří kategorií. Naše škola soutěžila se dvěma týmy ve dvou kategoriích - Enersol a praxe, Enersol a inovace. V kategorii Enersol a inovace prezentovalo svůj projekt s názvem Pískové baterie družstvo žáků 2. ročníku technického lycea ve složení David Horáček, Tobiáš Kříž a Rozálie Šimonovičová. Pavel Pospíchal ze 4. ročníku a Barbora Veselá ze 3. ročníku technického lycea tvořili druhý tým, který reprezentoval školu v kategorii Enersol a praxe se svým projektem Přeměna autobusové zastávky. "Obě družstva odvedla kvalitní práci při zpracování projektu a výborně zvládla také představení svého projektu před porotou, především Pavel s Bárou měli po vizuální stránce velmi zdařilou prezentaci. Po zásluze si oba týmy odváží z Jihlavy dvě první místa ve svých kategoriích," komentuje průběh soutěže Josef Schinzel, vyučující odborných předmětů. Kromě cen za vítězství oba týmy získaly také postup na národní konferenci. 

"Vyhrát dvě ze tří kategorií je pro naši školu obrovský úspěch. Chtěl bych poděkovat Josefu Schinzelovi za jeho čas, který organizaci této soutěže na naší škole věnuje, a za vedení obou vítězných prací," uzavírá Josef Charamza, ředitel školy. 

 Přidáno 13. 2. 2023, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru