Exkurze prvního ročníku technického lycea

Dne 5. dubna 2023 proběhla exkurze třídy 1. TL. Žáci se na začátku dne rozdělili do dvou skupin vedených učiteli Josefem Schinzelem a Rostislavem Vondrou. Jedna skupina navštívila stavebniny firmy Atos Havlíčkův Brod a druhá se vypravila do stavebnin firmy Tomáš Morávek Havlíčkův Brod. Zástupci obou firem žákům představili aktuální sortiment stavebního materiálu a vše doplnili poučným komentářem.

Po prohlídce stavebnin se obě skupiny pěšky přesunuly za slunečného, ale mrazivého dne přes centrum Havlíčkova Brodu na staveniště novostavby hospicu. Zde proběhla prohlídka, během které si žáci vyslechli poutavý výklad stavbyvedoucího a viděli stavbu většího objektu v samotném procesu výstavby. Žáci si exkurzi velmi pochvalovali, jelikož měli možnost teoretické znalosti nabyté výukou v učebnách doplnit o praktické ukázky sortimentu stavebního materiálu i jeho následné využití v praxi na stavbě.

Autor: Ing. arch. Rostislav VondraPřidáno 8. 4. 2023, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru