Exkurze v objektu CERIT science park III v Brně

Dne 30. dubna 2024 vyjeli žáci 2. A a 2. B na návštěvu dostavěné budovy CERIT Science park III do Brna. Stavba realizovaná společností PKS stavby a. s. je zajímavá svou výjimečnou konstrukcí, která je založena ve stávajícím atriu budovy a nad okolními trakty je pouze vykonzolována. Žáků se po příjezdu ujal realizační tým a během necelých tří hodin se žáci měli možnost podívat do garáží objektu, na výkopovou jámu sousední budoucí stavby a poté také na zelenou střechu budovy. Odtud byl nádherný výhled na samotné centrum města s hradem Špilberk v pozadí. Exkurze budovy pokračovala přes technické zázemí do standardního administrativního open-space podlaží. Poslední zastávka byla v konferenční místnosti, kde na žáky čekalo malé občerstvení a také hlavní architekt projektu, který žákům vysvětlil návrh této velmi zajímavé realizace. Poté již žáci nasedli do připraveného autobusu a odjeli zpátky do školy. Tato zajímavá návštěva téměř dokončené stavby opět rozšířila obzory našich žáků a obohatila jejich znalosti.

Autor: Ing. arch. Rostislav Vondra

 


Exkurze Brno


Přidáno 6. 5. 2024, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru