Imatrikulace jako začátek nové životní etapy žáků prvních ročníků

Jak je již zvykem na Střední průmyslové škole stavební ak. Stanislava Bechyně v Havlíčkově Brodě, pro žáky učňovských oborů malíř, instalatér, tesař a zedník a více než šedesát studentů maturitních oborů byla připravena první den nového školního roku výjimečná událost. Po dvě desetiletí zahajují noví žáci školní rok imatrikulací, tedy uvedením do studia.

Jako první přivítala v klášterním kostele svaté Rodiny žáky učňovských oborů místostarostka Marie Rothbauerová společně s ředitelem stavební školy Josefem Charamzou a třídními učiteli Danem Bukáčkem a Jiřím Veletou. V průběhu imatrikulace jim byly předány dárky na uvítanou od firem, které s naší školou dlouhodobě spolupracují. U zedníků to byla firma Ytong, u instalatérů firma Dražice DZD, u malířů firma Barvy Alenka Humpolec, tesařům předali malou pozornost osobně hosté ze stavební firmy Blachotrapez, výrobce plechových krytin. Úvodní imatrikulaci doprovodil na akordeon student třetího ročníku Jakub Mach. 

Následovala imatrikulace maturitních oborů, kde třídy uvedli do studia třídní učitelé Josef Schinzel a Veronika Holubová. Novým žákům byly předány dárky od dlouhodobého partnera školy firmy PKS. O hudební doprovod se postaral Adam Koutný z druhého ročníku technického lycea. 
„Chtěl bych poděkovat zástupcům firem za věcné dary a dlouholetou spolupráci při výchově absolventů, současně také městu Havlíčkův Brod, Šárce Prokopové a Tomáši Hermanovi za umožnění slavnostního uvedení žáků prvních ročníků do studia. Věřím, že bude tento okamžik žáky motivovat k tomu, aby v následujících letech získali na naší škole co nejlepší dovednosti a nabrali co nejvíce zkušeností, které pak budou moct uplatnit v dalším studiu a ve své profesi,“ uvedl na závěr Josef Charamza.


Imatrikulace_2023


Přidáno 7. 9. 2023, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru