Lyžařský výcvik v Harrachově očima 1. B

V neděli 19. března jsme odjížděli z Havlíčkova Brodu na lyžařský kurz do Harrachova. Cesta byla dlouhá, ale díky skvělému kolektivu se zvládla lépe, než jsme všichni čekali. Páni řidiči byli natolik hodní, že nám zastavili na benzínce, a my jsme si mohli dát a vychutnat vychlazený nápoj a lahodný párek v rohlíku. Doputovali jsme do hotelu a na první pohled jsme viděli, že tohle je ten pravý.

Hotel se zdál všem velice hezký a byli jsme rádi, že máme takové pěkné místo, ve kterém budeme po dalších pět dnů. Po zabydlení nám byl představen program týdne a my se mohli už jen těšit na následující dny. Velmi se nám zalíbil středeční program, který se týkal túry na Mumlavské vodopády, o tom si přečtete za malou chvíli.  

Velice nás překvapila kuchyně hotelu, moc nám tu chutná a užíváme si každý chod. Nejvíce nás potěšily snídaně v podobě švédského stolu se širokým výběrem jídel.  

V první řadě jsme ale přijeli lyžovat. Začali jsme hned v pondělí, kdy jsme se rozdělili do družstev pod vedením pana učitele Bukáčka, pana Rumla, paní Sukupové, pana Vojíře, pana Vondry a pana Schinzela. My jsme konkrétně byli ve skupině pana Bukáčka. Nemůžeme si stěžovat, sdělil nám naše chyby a nedostatky a my se díky němu mohli zdokonalovat.  

Rádi bychom Vám řekli o již zmíněné procházce k Mumlavským vodopádům. Vyšli jsme krátce po obědě, po lesních zledovatělých stezkách, na které jsme nevybrali vhodnou obuv, kvůli ní se nám velice smýkaly nohy, naštěstí se nikdo vážně nezranil a cestu jsme zdolali až k vodopádům. Jejich krása nás oslnila, a tak jsme se kochali, jak dlouho to jen šlo. Pokračovali jsme lesními cestami dál a dál, vyšli jsme ve městě a poznali jsme díky tomu krásu města.  

Každý večer po schůzce v zasedací místnosti, kde si shrneme vše, co se za den stalo, se shledáme na domluveném místě a započneme večerní program naší třídy. Program pro nás vymýšlí naše paní učitelka třídní Iva Stehnová a musíme dodat, že programy nás opravdu bavily. Program s názvem „Sněhuláci“ se nám líbil nejvíc. Spočíval v oblečení co nejvíce kousků oblečení na jednoho zástupce z každého týmu do časového limitu.  

Během kurzu jsme se seznámili i s ostatními studenty prvních ročníků a hlavně utužili vztahy v naší třídě. Celkově jsme si lyžařský kurz moc užili a přáli bychom si, aby trval déle.  

Autoři: Veronika Boldi, Jan Stehno, 1. B 

 Přidáno 23. 3. 2023, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru