Malíři na zkušené v Podbořanech

Ve dnech 16. a 17. dubna se malíři stavební školy v Havlíčkově Brodě zúčastnili mezinárodní malířské soutěže Josefa Čapka v Podbořanech, kterou pořádala místní střední odborná škola. Soutěže se zúčastnilo 11 škol, devět škol z České republiky a po jedné ze Slovenska a Německa. „Naši školu v soutěži reprezentovali učni druhého ročníku oboru malíř a lakýrník, Jindřich Kalvoda a Petr Kališ. Kluci si vedli ve velké konkurenci velice dobře, ale nakonec to na stupně vítězů nestačilo, umístili se na pozicích pod stupni vítězů. V soutěži měli za úkol udělat šest zadání, jedno byla volná tvorba na motiv Josefa Čapka v podobě obrazů. Ač se nepovedlo být na prvních třech příčkách, tak určitě to kluky neskutečně obohatilo a ukázalo, že když se budou řemeslu věnovat, tak jim to přinese úspěch,“ popsal Tomáš Maršík, učitel odborného výcviku, který žáky na soutěži doprovázel.


Malíři na soutěži


Přidáno 25. 4. 2024, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru