Maturanti stavební školy skládali v Jihlavě Bobříka informatiky

Ve středu 1. února se konalo na Střední škole průmyslové, technické a automobilní Jihlava ústřední (krajské) kolo soutěže Bobřík informatiky v kategorii Senior pro žáky 3. a 4. ročníků středních škol.

Na základě výsledků z úvodního celostátního on-line testování, které se konalo 14. listopadu 2022, postoupili mezi třicítku nejlepších řešitelů Kraje Vysočina studenti Martin Škraňka a Tomáš Klofáč ze 4. B. Z pozice třetího náhradníka se soutěže zúčastnil jejich spolužák ze 4. B Vojtěch Bartoš.

„Nejlepšího umístění dosáhl na celkovém 22. místě Martin Škraňka. V těžké konkurenci účastníků vesměs z řad studentů gymnázií si vedl velmi slušně a v podstatě zopakoval bodový výsledek z podzimního kola, ačkoli byly do testu zařazeny typově nové úlohy.

Zajímavostí jistě je, že vítěz ústředního kola z Vysočiny, student havlíčkobrodského gymnázia Martin Kosprd, se stal i celkovým vítězem z celé republiky. Jako jeden ze šesti řešitelů vyřešil správně všechny úlohy. O jeho celkovém vítězství pak rozhodl nejlepší čas. Zástupcům naší školy děkujeme za vzornou účast v soutěži,“ uvedl Martin Karel, vyučující všeobecných předmětů a školní koordinátor soutěže.Přidáno 2. 2. 2023, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru