Mladí zedníci brodské stavební školy excelovali na dvanáctém ročníku soutěže SKILL 2023 ve Vysokém Mýtě

Ve dnech 19.-20. září 2023 se Radek Čáp a Tomáš Wasserbauer, žáci oboru zedník, zúčastnili učňovské soutěže SKILL 2023 s mezinárodní účastí ve Vysokém Mýtě.

„Ve dvou dnech museli zvládnout vyzdívku fragmentů zdiva firmy Ytong a Heluz, omítali jednu stranu zdiva Heluz a zateplovali jednu stranu zdiva Ytong. Ve velké konkurenci čtrnácti dvoučlenných zednických družstev ze škol z celé republiky a Slovenska dosáhli kluci velkého úspěchu, když obsadili druhé místo hned za vítězným družstvem ze slovenské Žiliny, skončili tak jako nejlepší české družstvo v republice,“ uvedl Pavel Podoba, učitel odborné praxe.

Na soutěž se připravovali pod dohledem svých zednických mistrů odborného výcviku Tomáše Koupara a Zdeňka Šimánka.

„Kromě pěkných cen pro sebe například od firmy Bosch získali úspěšní žáci i cenu pro školu od firmy Heluz, kterou je paleta cihel podle výběru zdarma,“ dodal Pavel Podoba.

Autor: Milan Pilař


Skill 2023


Přidáno 22. 9. 2023, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru