Na návštěvě v Mödlingu

V půlce března navštívil ředitel školy Josef Charamza společně s vyučující českého a německého jazyka Radkou Doležalovou střední školu v rakouském Mödlingu. Höhere Technische Bundeslehr- und Versuchsanstalt Mödling se nachází necelých 20 km jižně od Vídně a je největší střední školou v Rakousku. Celý areál zahrnuje 33 budov, škola nabízí dvanáct různých technických studijních oborů a navštěvuje ji přibližně 3500 žáků.

Během dvou dnů, které mohli na škole strávit, absolvovali prohlídku areálu školy, především části se stavebními obory, a konzultace s některými učiteli teoretických a praktických předmětů z oblasti pozemních a dopravních staveb (Hochbau, Tiefbau) nebo environmentálně vyspělých budov (Umwelttechnik). Zjišťovali informace týkající se vzdělávacího systému v Rakousku, učebních plánů stavebních oborů, ale také náplň jednotlivých předmětů. Mohli se podívat, jak vypadá praxe se zednickými i tesařskými mistry, ale také nahlédnout do různých učeben pro teoretickou výuku. Škola kromě učeben a dílen disponuje také nejrůznějšími laboratořemi, například pro testování betonu.

„Zajímalo nás, v čem jsou si naše školy podobné, v čem se naopak liší. Návštěva byla v mnoha směrech obohacující. V současnosti budeme hledat možnosti, které by mohly vést ke spolupráci mezi naší školou a školou v Mödlingu,“ dodává ředitel školy Josef Charamza.


HTL Mödling


Přidáno 20. 3. 2024, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru