Naši studenti na stáži Erasmus+ ve Španělsku

Od 19. června jsme na Erasmu v Cordobě ve Španělsku. Cesta sem byla poměrně klidná a v pořádku jsme se dostali do cílové destinace. Hned při příletu nás překvapila teplota, která byla o dost vyšší než u nás v Česku.  

Jsme ubytovaní v malém hostelu ve staré části města. Celá čtvrť, ve které bydlíme, je propletená spoustou malých uliček. Je zde mnoho zeleně, tradičních zavěšených květináčů a krásná vnitřní patia. 

Den začínáme v práci, ve firmě Mitlan, kde pracujeme v kanceláři na zadaném projektu. Všichni jsou zde milí a ochotní, jediný problém je jazyková bariéra, takže se všichni začínáme učit základy španělštiny. Jak jsem už zmínila, provází nás tu horko, kvůli kterému je zde denní režim výrazně odlišný než v České republice. Největší rozdíl je v tom, že po druhé hodině odpoledne, kdy končíme v práci, se skoro nedá vyjít ven, je siesta. Většina lidí zůstává doma a odpočívá, takže se ven většinou vydáváme až po čtvrté hodině. 

Měli jsme možnost prohlédnout si celé město a dozvědět se o jeho historii. Sami jsme zatím navštívili některé památky např. mešitu, ve které se propojuje muslimská a křesťanská kultura, Medina Azahara, což je bývalé muslimské středověké město. Nenavštěvujeme jenom památky, byli jsme také v místních restauracích anebo na horolezecké stěně.  

Autor: Zdeňka Palánová, 4. A
 


Přidáno 29. 6. 2023, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru