Okresní kolo olympiády v českém jazyce opět s účastí stavebky

V úterý 30. ledna proběhlo okresní kolo olympiády v českém jazyce, kterého se zúčastnily také Adéla Vašíčková (3. TL) a Tereza Holcmanová (1. TL). Jedenáct žáků ze středních škol Havlíčkobrodska řešilo nejprve záludné otázky z jazyka, potom se účastníci pustili do vymýšlení co nejzajímavější slohové práce na téma Můj kamarád/nekamarád.

Zatímco Tereza v prvním ročníku sbírala zkušenosti pro další roky, Adéla, která se olympiády účastnila poněkolikáté, si s jazykovou částí poradila velmi dobře a získala 27 bodů z 30 možných. V silné konkurenci, především žáků z gymnázií, byly však jejich slohové práce hodnoceny nízkými body, proto Adéle unikly příčky nejvyšší a skončila na krásném 6. místě.

Oběma děvčatům děkujeme za příkladnou reprezentaci školy a těšíme se na jejich další úspěchy.

Přidáno 5. 2. 2024, autor: Radka Doležalová