Okresní kolo soutěže Finanční gramotnost

Žáci druhých a třetích ročníků maturitních a učebních oborů se tradičně zapojili do soutěže Finanční gramotnost. Školní kolo soutěže probíhalo v průběhu listopadu a prosince. Soutěž byla online a žáci měli za úkol vyřešit test, který se skládal z 25 otázek.

Ve školních kolech soutěžili žáci jako jednotlivci. Tři nejlepší z nich postoupili do okresního kola a stali se tak členy školního družstva, které pak soutěžilo týmově v okresním kole.

Do okresního kola se žáci zapojili 25. 1. 2024. Školní tým byl sestaven ze tří nejúspěšnějších žáků, kterými jsou: Markéta Horská, Helena Škaroupková ze 2. A a Jan Marek ze 2. B.

31. 1. 2024 byly zveřejněny výsledky postupujících škol do kola krajského. Náš tým získal 30 bodů z celkových 33 a obsadil tak krásné 1. místo a zároveň si tím zajistil postup do krajského kola.

KATEGORIE_III.pdf (financnigramotnost.cz)

V krajském kole budou žáci zpracovávat zadání případové studie, které pak nejlepší z nich obhajují online před odbornou komisí. Celostátní finálové kolo již proběhne prezenčně v prostorách České národní banky v Praze.

Všem žákům děkujeme za účast v soutěži a výhercům gratulujeme.

Autor: Ing. Lucie Hejkalová

Finanční gramotnost