Po imatrikulaci se první ročníky vydaly na adaptační kurz

Každoročně se první ročníky maturitních oborů vydávají hned po imatrikulaci na adaptační kurz, aby se noví spolužáci lépe poznali mezi sebou, ale také se svým novým třídním učitelem. Nejinak tomu bylo i letos. V pondělí 4. září se na svůj adaptační kurz vypravila třída 1. TL s třídní učitelkou Veronikou Holubovou a v úterý 5. září je vystřídala 1. A s třídním učitelem Josefem Schinzelem. Obě třídy doprovodila školní metodička prevence Radka Doležalová.

Stejně jako loni se třídy nejprve dopravily vlakem do stanice Pohleď a odtud pokračovaly pěšky do rekreačního střediska Radost. Tam pro ně byly připraveny seznamovací a teambuildingové hry. Prostor byl také pro různé sportovní aktivity. Během odpoledne je navštívil ředitel školy Josef Charamza, aby je na stavebce přivítal i mimo školní lavice, a otestoval pomocí malého nenáročného vstupního testu. Oběma třídám se přijel představit také školní psycholog Bohuslav Kůrka.

Večer se všichni účastníci kurzu sešli u ohně, aby si popovídali, někteří zazpívali a hlavně počkali na setmění, aby mohla proběhnout noční hra, kdy žáci po skupinách s baterkou hledali čtyři části obrázku, které si museli zapamatovat a následně ve správném pořadí překreslit na papír. Otestovali jsme tak jejich paměť a spolupráci ve skupině, všem se dařilo velmi dobře.

Druhý den proběhlo vyhodnocení noční hry a seznámení se školním řádem. Následně si žáci vytvořili vlastní třídní pravidla a zahráli ještě několik skupinových her. Odpoledne se vydali zpět domů. Po návratu z kurzu už je čekal ostrý start ve škole. Přejeme jim, aby do nové životní etapy vykročili tou správnou nohou. 


Adaptační kurz-maturitní obory


Přidáno 8. 9. 2023, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru