Poznávací zájezd do Anglie se vydařil

V sobotu 7. října se naši žáci vrátili ze zájezdu do Anglie. Jak jsme již informovali, v první polovině zájezdu se podívali do měst Portsmouth, Winchester, Chichester a na historické místo Stonehenge. V druhé části zájezdu navštívili ostrov Isle of Wight, kde se nachází rezidence královny Viktorie Osbourne House, kterou měli příležitost si prohlédnout i zevnitř. Dále si na ostrově užili výhled z útesů Three Needles a pláž. Někteří našli i odvahu se smočit. Poslední den strávili poznáváním Londýna. Projeli se po řece Temži, prohlédli si památky jako hvězdárnu Greenwich, kterou prochází nultý poledník, dále sídlo královské rodiny Buckinghamský palác, Houses of Parliament, Trafalgarské náměstí, Westminsterské opatství, ve kterém probíhají významné královské události jako sňatky, korunovace a jsou v něm pochovány významné osobnosti Anglie, a také pevnost Tower of London. To vše s výkladem zkušeného průvodce. Své odborné poznatky ke stavbám a konstrukcím žáci sdíleli ve společné chatové skupině s vyučující odborných předmětů.
 
"Těšili jsme se na anglické snídaně, ale místo toho jsme dostávali müsli s mlékem, ale jinak to bylo hezký," těmito slovy završili zájezd žáci Yura Perets a Jakub Mach ze 3. A. Snad byli kluci spokojeni alespoň po stavební a historické stránce zájezdu, když nezažili tu tradiční anglickou snídani, na kterou se tak těšili.
 
 
Autoři: Ing. Eva Švecová a Mgr. Markéta Hejnová

Anglie 2023 podruhé


Přidáno 7. 10. 2023, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru