Přednáška amerického bohemisty

V pátek 19. ledna měli naši studenti a pedagogové možnost navštívit přednášku profesora Hugha Agnewa, předního amerického bohemisty. Hugh Agnew je absolventem stanfordské univerzity, vyučuje na George Washington University v USA a je autorem mnoha publikací o České republice v anglickém jazyce. V České republice se momentálně nachází díky nadaci Fulbright, stejně jako naše americká asistentka ve výuce Catie Kopp. 

Ve své přednášce, která se konala na půdě havlíčkobrodského gymnázia, se Hugh zaměřil na témata týkající se české historie, na své zkušenosti s působením bohemisty v USA i z cest po Čechách a Moravě. Přednáška nás velmi zaujala, a tak jsme ocenili, že na jejím konci byl prostor pro dotazy a diskuzi. 

V rámci svého programu v Havlíčkově Brodě si Hugh také prohlédl naši školu a viděl studenty při praxi. 

 

Autor: Markéta Hejnová


Přednáška amerického bohemisty


Přidáno 21. 1. 2024, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru