Prevence v podobě filmu nebo besedy

Po jarních prázdninách neusedli naši žáci hned zpátky do lavic, ale vyrazili do kina. Připraven pro ně byl film #annaismissing. Jedná se o příběh Anny, influencerky známé svým provokativním obsahem, která se na sítích záhadně odmlčí. Patnáctiletá Nina po ní začne pátrat a sled dalších událostí změní život jak Nině, tak její rodině. Kromě dalších témat se film týká především chování na internetu, problematiky sociálních sítí nebo digitální stopy. Tato problematická témata jsme chtěli pomocí filmu připomenout a zaměřit se na ně v rámci prevence.  Ve škole na film navazujeme ještě rozhovory a dalšími aktivitami v hodinách základů společenských věd.

Další akcí, která proběhla v rámci preventivního programu, byla beseda s Petrem Harazinem, frontmanem kapely Nebe, o jeho zkušenosti s alkoholem. Besedy se zúčastnily první a druhé ročníky, které mohly vyslechnout velmi zajímavé a poutavé povídání o závislosti a problémech, které s sebou přináší jak pro samotného alkoholika, tak pro jeho okolí.

Autor: Mgr. Radka Doležalová, školní metodička prevence

 


Beseda s Petrem Harazinem


Přidáno 28. 2. 2024, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru