Projekt Betonová kánoe od Fakulty stavební ČVUT

Skupina sedmi žáků 3. A pod vedením učitele Radka Kubáta pracovala od října na projektu betonové kánoe, který vyvrcholil 27. května zkušebním spuštěním na řeku Sázavu v Havlíčkově Brodě. Následně se tým zúčastní závodu v Praze ve dnech 6.–7. června. Vyhrává každý, kdo dojede do cíle.

Práce začaly výrobou bednění, kdy byly na kanoi naneseny čtyři vrstvy laminátu, čímž se vyrobila forma. Následovaly práce jako broušení, tmelení a vyhlazování. Beton byl namíchán podle receptu z diplomové práce, z níž studenti čerpali informace o realizaci kánoe. Zajímavostí je, že “beton”, který se ručně nanese na loď, má tloušťku pouze 1 cm.
Poté, co byla loď odbedněna, studenti úspěšně provedli zkušební plavbu před stavební školou na řece Sázavě za přítomnosti fanoušků včetně pana školníka.

Nyní tým čekají designové práce a finální závod v hlavním městě.

Autor: Kryštof Bříza, 3. A


Betonová kánoe


Přidáno 28. 5. 2024, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru