První ročníky navštívily technické služby

Začátkem týdne navštívili naši studenti tříd 1. A, 1. TL a 1. D sběrný dvůr Technických služeb města Havlíčkův Brod. Návštěva studentů byla součástí vzdělávacího programu zaměřeného na environmentální výchovu a odpadové hospodářství. Během exkurze měli možnost vidět proces třídění plastového odpadu a seznámit se s technologiemi ke zpracování bioodpadu. Studenti měli příležitost poznat, jaká opatření jsou uplatňována při nakládání s různými druhy odpadů a co je možné recyklovat.

Další zajímavou částí návštěvy bylo seznámení se s tím, jaké konkrétní materiály mohou občané města vyvážet do sběrného dvora a jaké postupy jsou používány k jejich likvidaci či dalšímu využití. Exkurze byla velmi poučná a studentům poskytla praktické znalosti o ekologii, odpadech a udržitelném chování.

Autor: Mgr. Petra Sukupová

Exkurze TSHB