S výběrem zaměření mohou technickému lyceu pomoct také exkurze

Letošní druhý ročník technického lycea je první, který si od následujícího školního roku může vybírat zaměření pro svoje další studium. Žáci se rozhodují mezi zaměřením architektura, urbanismus a design, nebo environmentálně vyspělé budovy.

S výběrem jim mohly pomoct také exkurze, kterých se podle svého zájmu žáci zúčastnili v úterý 26. března.

S vybranými žáky třídy 2. TL proběhla krátká komentovaná vycházka po městě Havlíčkův Brod, která měla sloužit k představení zaměření architektura, urbanismus a design. Vycházka byla vedena Ing. arch. Vítem Wasserbauerem a Ing. arch. Rostislavem Vondrou. Skupina se byla podívat na úpravy Smetanova náměstí, poté se přesunula přes Havlíčkovo náměstí do lokality rodinných domů v okolí ulice Bratříků a poslední zastávka proběhla před budovou Krajské knihovny Vysočiny. Při každé zastávce se žáci dozvěděli přímo na konkrétním příkladu všechny aspekty vyváženého přístupu k navrhování novostaveb a jejich začlenění do urbánní struktury daného místa. Komentované vycházky jsou jednou z mnoha osvědčených možností přístupu k vedení výuky.

Druhá část třídy se vydala na exkurzi do firmy Blokki, která staví modulární domy z použitých lodních kontejnerů. Žáky zaujalo technické řešení jednotlivých technologií a jejich provedení. Prohlédli si i kompletně off-grid systémově řešenou rekreační chatku, která kombinovala fotovoltaickou a větrnou elektrárnu doplněnou o čištění dešťové vody na užitkovou. Za výborný odborný výklad bychom rádi poděkovali paní Tereze Jůzlové z firmy Blokki.

 


Exkurze technického lycea


Přidáno 2. 4. 2024, autor: Radka Doležalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru