Školní výlet 1. A a 2. TL

V pondělí 17. června se třídy 1. A a 2. TL vydaly na hodinovou cestu autobusem za cílem zhlédnout a něco málo se dozvědět o třech hradech: Rabštejnek, Žumberk a Košumberk. Po příjezdu přivítal třídy pan Novák, který je provedl a poutavě povídal o všech navštívených hradech. První zastávkou byl hrad Rabštejnek. Je to malý hrádek, který se snaží skupiny nadšenců zachránit a opravit. Třídy si hrad ze všech stran prohlédly a podívaly se také do nově opravené rytířské síně a místnosti budoucího muzea. Další zastávkou byl hrad Žumberk, zde se žáci mohli podívat i pod zem, kde kdysi bývala úniková cesta. Na hradě Žumberk se třídy společně vyfotily a poslechly si výklad od starostky obce, která měla rozsáhlé znalosti o hradu. Nakonec se žáci vydali na hrad Košumberk, kde si po pár úvodních slovech mohli celý hrad projít dle chuti. Před odjezdem měli všichni příležitost podívat se na náměstí města Luže, kde krásný den zakončili.

Autorky: Markéta Jarošová, Andrea Maršíková, 1. A

Exkurze hrady